חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

אין אונות זמנית - מה זה ולמה זה קורה

אין אונות זמנית מה זה ולמה זה קורה
סיטואציה מינית יכולה להיות מרגשת, מותחת, מפתיעה ועבור גברים שסובלים מאין אונות – בעיקר מתסכלת. החוויה של בעיות זקפה או שפיכה מוקדמת עשויה לפגוע בביטחון ובדימוי העצמי ואף לשבש את מערכת היחסים עם הפרטנר. 

רוב הגברים שומרים בסוד על הבעיה מתוך מבוכה, אבל אין אונות יכולה להיות גם רגעית וגם מתמשכת ולהצביע על בעיה רפואית שמצריכה טיפול ולכן, חשוב לדבר עליה ובעיקר – להתמודד אתה. ההערכות מצביעות על כך שאחד מכל 10 גברים יסבול מאין אונות בשלב כלשהו בחייו וברוב המקרים אין אונות היא סימפטום לבעיה אחרת. התופעה אינה נחשבת לתופעה נורמלית אם היא חוזרת על עצמה. היא יכולה לקרות כשמתרגשים יתר על המידה ואפילו מחוסר ביטחון, אבל אם היא חוזרת שוב ושוב היא בהחלט מצריכה אבחון וטיפול. מחקרים מצביעים על כך שכישלון להשיג זקפה ביותר מ-50% מהמקרים לרוב משקף בעיה שמצריכה התייחסות.
אין אונות בגיל 60 אומנם נפוץ יותר, כיוון שגברים מבוגרים סובלים לרוב יותר ממחלות רקע או בעיה בזרימת הדם, אך אין אונות בגיל צעיר היא לא תופעה נדירה.
אין אונות מתייחס לרוב לבעיה להשיג זקפה או לשמור עליה לאורך זמן. מהם הגורמים לאין אונות ואיך אפשר להתמודד עם הבעיה?
הגורמים הנפוצים לאין אונות
בעיות רפואיות יכולות בהחלט לפגוע בתפקוד המיני וביניהן בולטות מחלות כלי דם, כיוון שקושי באספקת הדם לאיבר המין פוגעת בהשגת זקפה. כמו כן, מחלת הסוכרת ומחלות לב עשויות לפגוע באון וכן הפרעות נוירולוגיות, כיוון שבתהליך השגת זקפה ושמיה עליה מעורבים העצבים ששולחים את המסר לפין ואם יש בעיה במערכת העצבים – קשה יותר להשיג זקפה.תרופות מרשם, במיוחד נגד חרדה ודיכאון, הינן בעלות השפעה שלילית על האון הגברי וכן אנטי היסטמינים נגד אלרגיות. טראומה יכולה לגרום לסימפטומים של אין אונות. שינויים הורמונליים אף הם בעלי אפקט שלילי על האון.
גורמים פסיכולוגיים נפוצים מאוד בהורדת החשק המיני ובעיות זקפה וביניהם מתח, חרדה ודיכאון ולחץ, כאשר לא בהכרח אלה קשורים באופן ישיר לאקט המיני עצמו ויכולים להשפיע עליו בעקיפין. תזונה לא מאוזנת ובעיקר צריכה גבוהה של נתרן, סוכר ואלכוהול אף הם בין הגורמים הנפוצים לאין אונות. לקיחת סמים ועישון גם הם יכולים ליצור בעיות מתמשכות בתפקוד המיני.
קופון הנחה מעודכן - וירמקס
איך מתמודדים עם אין אונות בגיל צעיר ומבוגר?
על מנת לאבחן אם יש בעיה רפואית חשוב לגשת לרופא המשפחה לביצוע בדיקות וניתן לקבוע תור גם לאורולוג. לרוב הבדיקות יכללו בדיקת דם, שתן, בדיקות הורמונליות למיניהן ועוד.
במידה ונשללו גורמים רפואיים, יתכן מאוד שמדובר בגורמים פסיכולוגיים ויש לבדוק מה ניתן לעשות כדי לשפר את הסיטואציה. חשוב מאוד לשתף את הפרטנר כדי להשיג תמיכה מקסימלית ולמצוא אוזן קשבת אצל חברים או כל מי שיכול להרגיע ולסייע כמו איש מקצוע. 

כדי לשפר את המצב והביצועים המיניים, חשוב לאמץ תפריט מאוזן שיכלול גם מאכלים ממריצים כמו שוקולד מריר וצדפות. כחלק משינוי אורח החיים מומלץ גם לאמץ טכניקות להפחתת הלחץ כמו דמיון מודרך, מיינדפולנס או יוגה. 

עיסוק קבוע בפעילות גופנית יכול אף הוא להטיב עם התפקוד המיני, שכן במהלכו משתחררים אנדורפינים שמעלים את מצב הרוח ואימונים גופניים גם משפרים את זרימת הדם החיונית להשגת זקפה. שנת לילה טובה היא עוד צעד בדרך לחיי מין טובים יותר.
ישנם צמחי מרפא שיכולים להעצים את חיי המין ומתאימים במצבים של אין אונות רגעית או זמנית כמו אלה שנכללים בקומפלקס וירמקס לאון מיני משופר. זהו תוסף תזונה טיבעי התורם לאון הגברי, המכיל צמחים הידועים במגוון מאמרים בעולם בהשפעתם המיטיבה על גוף האדם וביניהם שורש ג'ינסנג קוריאני בתמצית מרוכזת במיוחד, ג'ינקו בילובה, מיצוי אפימדיום, כינידיום מוניארי, דקל ננסי, אנג'ליקה פובסנטיס וכן חומצות האמינו L-Arginine ,L-Alanine ,L-Glutamate ו-L-Lysine. כדי להרגיש בשינוי, עליכם לקחת טבליית וירמקס אחת ביום.
קופון הנחה מעודכן - וירמקס
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד