חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

חרדת ביצוע אצל גברים


הסיטואציה הבאה אולי מוכרת לך: האווירה רומנטית, חיכית לרגע הזה הרבה זמן, אבל החשש, העצבנות ותחושת הלחץ משפיעים ואינך מסוגל לתפקד מינית. 
אתה לא לבד. גברים רבים בגילאים שונים סובלים מחרדת ביצוע שפוגעת בביצועים המיניים שלהם. 
מדוע גברים סובלים מחרדת ביצוע?

חרדת ביצוע יכולה להתרחש מסיבות שונות הקשורות באופן ישיר לאקט עצמו או משפיעות בעקיפין.
מחקרים שונים הצביעו על כך שיש גברים שחווים חרדת ביצוע בעקבות דימוי עצמי נמוך בין אם דימוי שקשור למשקל, גובה, גודל הפין ועד דימוי עצמי שקשור ליכולות האינטלקטואליות שלהם או לכך שהם לא מספיק טובים בשביל הפרטנר. 

כמו כן, חרדות ביצוע מושפעות מדאגה לגבי הביצועים במיטה ואלה משפיעים בפועל על הביצועים כמו נבואה שמגשימה את עצמה וגורמים בפועל לתפקוד לקוי של הזקפה, מצב של שפיכה מוקדמת או מאוחרת. גם לחצי רקע שקשורים בכלל לקשיים בלימודים, בעבודה, בעיות במערכת היחסים או היבטים לא מיניים יכולים לבוא לידי ביטוי בחרדת ביצוע.

מה שקורה בפועל הוא כאשר חווים תחושות של עצבנות, אי נוחות, לחץ וחרדה, הגוף משחרר כמויות גדולות יותר של הורמוני לחץ כמו קורטיזול אשר מקשים ליהנות מהפעילות המינית ובעקבות תפקוד לקוי בפעילות המינית בגלל הלחץ מעמיקה החרדה גם לקראת האקט הבא. 

לכן, גברים שלא הייתה להם חוויה מינית טובה שעזרה בהרגעת חרדת הביצועים עשויים להמשיך לחוות חרדת ביצוע לאורך זמן ולסבול גם סימפטומים פיזיים כמו כאב ראש, בטן, קשיי נשימה. בעקבות חרדה מינית גברים שונים נמנעים ממפגשים מיניים שפוגעים באיכות חייהם ובקשרים הזוגיים שהם מנהלים וחשוב מאוד לדבר על התופעה וללמוד כיצד להתמודד ולהתגבר עליה כדי ליהנות מחיי מין טובים. 
קופון הנחה מעודכן - וירמקס
איך ניתן להתמודד עם חרדת ביצוע מינית?

אין ספק שחלק חשוב בהתמודדות עם חרדת ביצוע אצל גברים ומצב של אין אונות זמני קשור גם בפרטנר.  ברגע שבן/בת הזוג מודע לבעיה הוא יכול לסייע ולתמוך וליצור אווירה נעימה, רגועה, מכילה ומקבלת יותר ולהשפעה הרגשית הזו השפעה פיזית על הדרך בה הגוף פועל ומתקשר חזרה. 
טכניקות הרפיה למיניהן שתפקידן להוריד את מידת הלחץ לקראת האקט עצמו אף הן יכולות לסייע כאשר לומדים להתמקד בסיטואציה ולא להיכנע לרעשי רקע כמו לחצים אחרים שעשויים לקטוע את ההתלהבות ולפגוע באנרגיה ובחשק המיני. 

אימוץ טכניקות כמו מיינדפולנס ודמיון מודרך יכולות לסייע במיקוד ובריכוז וכן בהחלפת המחשבות השליליות במחשבות חיוביות. במיינדפולנס למשל לומדים כיצד לשמור על תשומת לב במהלך קיום יחסי מין תוך התמקדות ברגע הנוכחי וריכוז במה שעושים וחושבים ובנשימות שמסייעות בהשגת שלווה. 
הליכה – הליכה משפרת זרימת דם לאזורים ארוגניים בגוף ויכולה לסייע מאוד לשיפור מיניות אצל גברים ונשים.
מעבר לשיטות טיפול משלימות, יש חשיבות לסגנון החיים כאשר מחקרים שונים הצביעו על כך שהפחתת אלכוהול והפסקת עישון וכן שמירה על משקל תקין יכולים לסייע בתפקוד המיני. שנת לילה טובה שתורמת מאוד לרגיעה עשויה אף היא לעזור וכן פעילות גופנית שמעבר לכך שמפחיתה את הלחץ גם מסייעת בשמירה על משקל תקין ויכולה לעזור לגבש דימוי עצמי גבוה. אומנם קיימות תרופות מרשם שונות למצבים של אין אונות, אך יש לזכור שלאלה יכולות להיות תופעות לוואי לא נעימות בכלל ולכן, כדאי לחפש אלטרנטיבות המבוססות על רכיבים מהטבע שאיכותם פורסמו בספרות העממית והמדעית כמו וירמקס. 

וירמקס הן טבליות המשלבות תערובת צמחים וחומצות אמינו להעלאת החשק והאון המיני ולשיפור הביצועים ויתכן שיעזרו בהגברת זקפה קשה. בין הרכיבים: חומצות אמינו - ל-גלוטמין, ל-ליזין, ל-ארג'ינין, ל-אלאנין וצמחים כמו אבקת אנג'ליקה סינית, תמצית אפימדיום, ג'ינקו בילובה, ג'ינסנג קוריאני ואבקת דקל ננסי. מומלץ לקחת 1 טבלייה כל יום לפני ארוחת צהריים, על קיבה ריקה עם כוס גדולה של מים.
קופון הנחה מעודכן - וירמקס
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד